maliyawilliams09 maliyawilliams09
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

My mother purchase 9 my
candy bars at Food lion for $13.50 what is the price per candy bar

Respuesta :

spaceqwerty
spaceqwerty spaceqwerty
  • 23-10-2020

Answer:

1.50

Step-by-step explanation:

13.50/9=1.50

Answer Link
crumdog crumdog
  • 23-10-2020

Answer:

$1.50 per product

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

is how the crocodile got its skin a myth? and why?
someone help me with this ASAP
Migration is an example of which theme?
If c is the number of cats, which variable expression represents the phrase below? The sum of the number of cats and 15 dogs???? A. C+15 B. C-15 C. C•15 D. C/1
Cell MembraneIs it found in plant or animal cells?​
Everyone recognized Tara's yellow coat . Patrick heard his mother speak loudly . They all agreed that Jenny's dad made the best hamburgers .
Will mark as BRAINLIEST.....What is the work done by the person whose carrying a box of weight 20 kg on his head when he travels a distance of 50 m?a) in the ve
what european country set up 13 colonies on the east coast
Which of the following notes is G? O A. W OB. O C. E O D.
what is biomedical engineering​