3049778 3049778
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

the price p of an ice cream is $3.95 plus $0.85 for each topping t on the ice cream .

Respuesta :

MulanRule12
MulanRule12 MulanRule12
  • 23-10-2020

Answer:

3.95 +0.85 =4.80

Step-by-step explanation:

Answer Link
Randkhaznadar Randkhaznadar
  • 23-10-2020
3.95+0.85=4.80 so it is equal to 4.80
Answer Link

Otras preguntas

Why did the Spartans emphisize military trainng
Do you think that most colonist would have supported independence from Britain without Thomas pained publication of common sense
In a neutral calcium atom, there are 20 protons, 20 neutrons, and 20 electrons. If a calcium atom loses 2 electrons, what will be the calcium atom's charge?
How does "cost" differ from "opportunity cost"?
for what value of x is the rational expression below equal to zero 2-x/2+x
The 60 litre gas tank was full at the start of the trip, 4/5 of the gasoline was used, how many litres of gas is left in the tank?
Wanda took out a personal loan for $16,000 at 9% simple interest. a. How much interest will she pay after 5 years? b. Suppose she pays off the loan in 3 yea
Which of the following was NOT advocated by the Black Panthers? a. Boycotts b. Black Panthers c. Black nationalsim d. Community development
Which sentence contains a progressive verb? a. Shannon has promised to pay me back by the end of the week. b. I am running in a charity race next month.
why are the research methods of sociologists different from those of most other scientists