inugeets2134567
inugeets2134567 inugeets2134567
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

5kg of food is £45 jim buys 3kg how much does it cost

Respuesta :

Kati19
Kati19 Kati19
  • 23-10-2020
Answer
€27
Why
45/5=9
Meaning that for 1kg if food it’s €9
So
9*3=27
Answer Link

Otras preguntas

Which of these is a substantive right protected by the Bill of Rights? freedom of religion protection against self-incrimination the right to counsel rights not
In a paragraph of no less than 125 words, describe how technology helps business professionals to be more efficient. Include examples of hardware and software.
What was a major problem with the central government under the article of confederation
If the voltage is 120 v, and the desired current is 5 a, what resistance must be in the circuit?
A group of people have the number 12345.6789 written on a piece of paper. Then the group decides to play a game. The winner of the game is the person who can ro
What hormone is released when the food you have just eaten reaches your stomach? a. cck b. secretin c. gastrin d. insulin?
Write a three-paragraph essay about personality and the ability people have to change. Be sure to address each of the following in your three paragraphs. Define
the earliest known human ancestors are believed to have lived 3 billion years ago
Which sentence is punctuated correctly Let's play ball; I'm up to bat first. Let's play ball, I'm up to bat first.?
Quantum industries is a maker of component parts in heating and cooling ventilation systems. the company is looking for a site on which to build a new productio