janiayfulton janiayfulton
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Rose bought 5 books for $22.00.
What was the cost per book?

Respuesta :

gocubbies17
gocubbies17 gocubbies17
  • 23-10-2020

Answer:

$4.4

Step-by-step explanation:

22/5

Answer Link
jennacroft04
jennacroft04 jennacroft04
  • 23-10-2020

I believe the answer is $4.4

Step-by-step explanation:

so if you take $22.00 divided by 5 you would get the answer

Answer Link

Otras preguntas

Which action would most likely disrupt a group discussion ?
EXPLAIN VEGETATIVE PROPAGATION IN PLANTS AND ALSO MENTION THEIR ADVANTAGES AND DISADVANTAGES.
all living things contain carbon.which of the following statements is true about carbon atoms?
A volleyball has a mass of 4 kg Calculate the potential energy of a volleyball that is in the air at a height of 15 m. (g = 9.8 m/s Gravitational Potential Ener
find the product of 123 x 48​
The constitution, as written in 1787, did not have a bill of rights and did not embrace the idea of democracy as being needed at all levels of government. Descr
The molar ratio of insert DNA to vector DNA used in a ligation is generally about 3:1. Using a vector that is 12 kb and an insert that is 4 kb, how much insert
chris has a collection of dimes and quarters worth $4.25. if she has 23 coins total, how many quarters does she have.
List at least 3 offices and/or units of government that was established in the 1600’s that are still in existence today?
I don't understand this can anyone help please.