limshomeservices
limshomeservices limshomeservices
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97.

How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?



Fill in the blank.

Respuesta :

jora2134 jora2134
  • 22-10-2020

Answer: 53.46

Step-by-step explanation:

Answer Link
hunterpatro11
hunterpatro11 hunterpatro11
  • 22-10-2020
I think it is 53.46
Answer Link

Otras preguntas

7x+14=7(x+2)[tex]7x + 14 = 7(x + 2)[/tex]​
this and not belong to the "empty words" class.
What causes pressure? A. Converting phases B. Conduction of heat C. Changes in bonding D. Collisions of molecules
Sophie wants to ask her mom if she can stay out later than her curfew tonight. Sophie isn't sure if this will go well, so she carefully monitors her mom's manne
Tim woke up this morning with a stomachache and decided to skip class in order to get more rest. What is the opportunity cost of Tim's decision to sleep in? a
A group of students is reviewing material about endocrine system function. The students demonstrate an understanding of the information when they identify which
Six-year-old Austin is hyperactive and has been tested for ADHD. A school psychologist suggests that Austin's hyperactivity might reflect the influence of some
Express each of the following as product of powers of their prime factor : 648​
14 - r < 9 ; r = 6 is the given value a solution of the inequality?
HELP!!! 12 points 1. In the figure, KJ and KL are opposite rays. <1 = <2 and KM bisects 2. Measure the angle and classify it as right, acute, or obtuse