Ashlynzuraff
Ashlynzuraff Ashlynzuraff
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

In 2016, the cost of 2 ounces of pure gold was $2,640. Determine the cost for 1, 3, and 4 ounces of gold.

Respuesta :

1150242
1150242 1150242
  • 22-10-2020

19, 85, and 182 i am cool YEE YEE BRAINLYEEST PLES

Answer Link

Otras preguntas

Who fulfills the witches' prophecy of not being "born of a woman"?
All of the following would be considered environmental factors that influence your personality EXCEPT: a. support b. aptitude c. love d. security
A man whose father, sister, maternal grandmother and both grandfathers developed diabetes is concerned that he might also develop diabetes. Which of the followi
Which term refers to an economic situation where the small amount of money in circulation lowers prices and lessens demand for goods? a. competition b. distrib
At which location in the periodic table would the most active metallic element be found
what does you can lead a horse to water but you can't make it drink mean
Which of the following is not a piece of molecular evidence supporting the endosymbiotic theory?      A. Some organelles divide by fission just like bacteria.B.
Humanists believe that A. love is an illusion. B. Shakespeare didn't actually write the plays we think he did. C. humans and animals existed on the same level.
PLEASE PLEASE HELP ME ON THESE 4 PROBLEMS!!!!! 1.Some atoms are exceptions to the octet rule by having an expanded octet. Which characteristic is needed for a
mary covered her kitchen floor with 10 tiles.The floor measures 6 ft long by 5 ft wide.the tiles are each 3 ft long and w ft wide.Write an equation to represent