THECLASSCLOWN777
THECLASSCLOWN777 THECLASSCLOWN777
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Katie bought a canvas and 8 tubes of paint for $24.95. If the canvas cost $6.95, how much did each tube of paint cost

Respuesta :

iwiz
iwiz iwiz
  • 22-10-2020

Answer: $18

Step-by-step explanation:We just need to subtract $24.95 - $6.95 and we get the answer!

Answer Link

Otras preguntas

A customer gives you a $100 bill for a purchase that totals $22.75. What is the best money combination to give the $77.25 to the customer?
To establish a good interview relationship with an adolescent, which strategy is most appropriate?
The oviedo thespians are planning to present performances of their florida revue on 2 consecutive nights in january. it will cost them​ $5,000 per night for the
Solve log base 8^12 = x – 2 . Round your answer to four decimal places. Pls help
Which is a noun? A. sat B. walked C. dress
Psychoanalytic theory focuses on ________ and early childhood experiences
Which structure is responsible for storing bile why is bile important?
In order to determine the average weight of carry-on luggage by passengers in airplanes, a sample of 25 pieces of carry-on luggage was collected and weighed. th
A location gets its drinking water from wells drilled into the Earth. The people in the location have reported that their drinking water has a foul smell since
what was the headright system