mrtacodude2008 mrtacodude2008
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

mr chan buys a roll of paper towels for 2.19

mr chan buys a roll of paper towels for 219 class=

Respuesta :

francesgorman
francesgorman francesgorman
  • 22-10-2020

Answer:

$9.03 in total. 20 cents in taxes.

Step-by-step explanation:

Number sentence: 5.08 + 3.95 = 9.03 Hope this helped

Answer Link

Otras preguntas

What does the abbreviation "GMP" stand for in vaccine development? a) Good Manufacturing Practicesb) Guaranteed Maximum Pricec) General Manufacturing Practicesd
Compare Unit Rates: 1 pound of apples for $2.15 or 3 pounds for $5.76 Type a response
Captain Nemo's Last Words 4. What do you think of Marie-Laures' plan? Would you do anything differently? Explain your reasoning.
The physical (or mechanical) alteration of triglycerides in chyme from a larger globule to a fine suspension, made possible by bile salts, a process called ____
02 LC) ich physical access control uses a portable device that authenticates a person's identity electronically by storing some sort of personal information? In
the ratio of the circumferences for circle A to the circumference of circle B is 4/3. Show that the ratio of their radii is also 4/3.
In an electric shaver, the blade moves back and forth over a distance of 2.1mm in simple harmonic motion, with frequency 122Hz. Find (a) the amplitude, (b) the
The top and bottom lines are parallel. What is the value of x? 35 75% A. 70 B. 110 c. 105 D. 40
What were some of the challenges faced by the immigrants in America?
Write the coefficient of the doubled expression