lelandbrady
lelandbrady lelandbrady
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

branon bought eight pounds of hambuger meat that cost 13.60 how much will 14 pounds of it cost

Respuesta :

towens458
towens458 towens458
  • 21-10-2020
the fourteen pounds should cost $23.80 if I’m doing the math right
Answer Link

Otras preguntas

Examples of independent and dependent variables in research studies
Determine if the following triangle is a right triangle or not using the Pythagorean Theorem Converse. Triangle with side lengths of: 41 mm, 40 mm, and 9 mm. Do
Evaluate this!! Plzzzz!
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP! Is 16x^2 - 56x + 49 a perfect square trinomial? How do you know? If it is, factor the expression. Please show your work.
draw a pair of vertical angles with a given measure
Consider the group of giraffes in the image below Which of Charles Darwin’s main points will be evident as these giraffes reach for food in tall trees
I need help with this question
Why do you find life as something important??
Two lines, A and B, are represented by the following equations: Line A: y = x − 1 Line B: y = −3x + 11 Which of the following options shows the solution t
Which increase the rate of soil formation? Check all that apply. A. mixed layers B. large grain sizes C. more precipitation D. warmer temperatures E.very hard