theregerman412 theregerman412
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought an 18-ounce box of cereal for $4.50. What was the cost per ounce?

Respuesta :

isisatherley isisatherley
  • 21-10-2020
twenty five cents !!!!
Answer Link

Otras preguntas

need to write 3,516.568 in a expanded form how do I do it
the ending time is 10:08 and the elapsed time is 30 minutes what is the starting tome
Select all that apply. Even though a rock and a dog are both made out of atoms, one is considered alive and one isn't. Select all of the characteristics that ar
In the metaphor of language as a layer cake given in your study unit, which of the following words could be considered to be a frosting word? A. Occasionally B
Select all that apply. Even though a rock and a dog are both made out of atoms, one is considered alive and one isn't. Select all of the characteristics that ar
The state with the largest number of immigrants is (1 point) California. Texas. New York. Florida..
Solve this system by elimination. 3x+4y=5 -5x-4y=-11
fill in the frequency table 1.students voted for a day not to have homework The results are shown in the box. which day got the most votes. monday friday thursd
Describe Claudia’s life as a young girl on a farm.
The developments under Charlemagne are sometimes referred to as the "Carolingian Renaissance." Which of the following describes those changes?.