victoriavic1
victoriavic1 victoriavic1
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Explain! Reward! Thank you!!!!!

Explain Reward Thank you class=

Respuesta :

cookieplayZ
cookieplayZ cookieplayZ
  • 21-10-2020

Answer:

1 lb/$4 is the correct answer.

Step-by-step explanation:

its  $4 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Record your observations of how the agar cubes look before you add vinegar and then after you add vinegar and stir. How did the appearance of the cubes change o
Jumbograms use the ____ extension header to add an alternate packet length field of 32 bytes.
3. For questions 3 and 4, write an equation and solve. y decreased by 23 is 52.9 (1 point) 52.9 – 23 = y; y = 29.9 y – 52.9 = 23; y = 75.9 y – 23 = 52.9; y = 75
Brooke bought all seven members of her family a chocolate bar at the chocolate factory in Hershey, Pennsylvania. Each chocolate bar was .8 ounces. How many oun
Use the question word that best completes the following question: ____ voudriez-vous aller pendant les vacances? Comment Où Qui Quand
Which of the following are ways to write a division problem? Long Division Fraction Horizontal Diagonal
What was the goal of the Boxer Rebellion?
What is the denotation for voracious
Which is the best definition of a complement, in grammar? A. part of the prepositional phrase in a sentence B. a word that helps complete the meanin
How much force is needed to accelerate a 1000 kg car at a rate of 3 m/s2