cheetohog40
cheetohog40 cheetohog40
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 3.19 pounds of peaches, 1.25 pounds of oranges, and 2.44 pounds of apples what is your total bill? peaches cost $0.99 per pound oranges cost $1.09 per pound apples cost $1.19 per pound

Respuesta :

isabellam9997
isabellam9997 isabellam9997
  • 21-10-2020

Answer:

$6.88

Step-by-step explanation:

Answer Link
julmelissa julmelissa
  • 22-10-2020

Answer:

6.88

Step-by-step explanation:

add them

Answer Link

Otras preguntas

x<3+2=to what, what is x and how do you find it​
Explain how many ancient and medieval societies forwarded marine science even though they were not specifically addressing issues in marine science.
Simplify. 1/4(16a - 4b) - (2a - b)
Anybody help me please!!!!!!!!!!
how is Australia's government similar to state government
some birds fly very fast change into negative sentence ( tell me correct answer I will mark u brainliest​
Compare and contrast literary texts adapted from the life of Jenny Lind
Answer question 28 through 31 and then find the number line that goes with it.
they said to me that", Are you a student?"(indirect speech)​
which statment about cesar chavezs actions in support of farm workers in california is true