destineejean2008
destineejean2008 destineejean2008
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Can someone help me with this? It’s unit rates with price. Question: 6 feet of ribbon for $19.20

Can someone help me with this Its unit rates with price Question 6 feet of ribbon for 1920 class=

Respuesta :

alexanderzeitlin
alexanderzeitlin alexanderzeitlin
  • 21-10-2020

19.20 dived by 6

just do that then you get the answer

Answer Link
emme815 emme815
  • 21-10-2020

Answer:

What are you asking? Is this division? If its division the answer is $3.02

Step-by-step explanation:

$19.20 ÷ 6

Answer Link

Otras preguntas

Math help? 10 points!
Pleas help. Just label you answer with them numbers and give me the letter answer.
What is the slope of a line through (-4,-13) and (19,11)?
Does Truman present american policy as offensive or defensive? What words and phages does he
Help, please! Will award Brainliest! Classify each number as rational or irrational. 0.329 127.5 -89 √101
Cost of car = $5,000.00 Market value after 1 year = $3,800 Cost of gas and oil = $750.00 Repairs/Maintenance = $250.00 Insurance = $300.00 Miles driven = 17,500
In which sentence does the verb agree with the subject? A Here is the solutions to our problem. B There are many minnows in that little creek. C.Here are the re
write an example of a 6-letter acronym made from letter A
Early American industry was given a boost by: war transportation and communication improvements new power sources mass production methods monopolies
3 types of organisms found in a ecosystem