samiyajohnson samiyajohnson
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 10 tacos cost $8.49, then one taco would cost

Respuesta :

AayushTripathy
AayushTripathy AayushTripathy
  • 21-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

10 tacos = $8.49

So, one taco = $8.49 / 10

=> $0.849

If my answer helped, kindly mark me as the brianliest!!

Thank You!!

Answer Link
zak66149
zak66149 zak66149
  • 21-10-2020

Answer:

about $0.85

Step-by-step explanation:

8.49 divided by 10 = 0.849. Round to the nearest thousanths.

Answer Link

Otras preguntas

A farmer saw some chickens and pigs in a field. He counted 60 heads and 176 legs. How many chickens and how many pigs did the farmer see ?
PLEASE SOMEONE HELP ASAP!!!!!!!!!!!
Turtoneom has a half-life of 4 years. Suppose a company has 400mg of Turtoneom. How much will be left after 20 years?
help me please help posted picture of question
the length of a rectangle is 6 meters less than it's width. find the dimensions of the rectangle of its area is 27 square meters
Cognitive dissonance theory is most helpful in understanding the impact of:
A biological community is made up of all the
The perimeter of a triangle is 36 inches.the first side of the triangle is 17.35 inches.the second side of the triangle is 6.84 inches.what is the length of the
What roles did climate and infrastructure play in play in the Germany’s invasion of the Soviet Union?
A goal of Clinton’s that failed to achieve during his first term