josy1555 josy1555
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

1. You spent $10 to buy 5 vases, how much does one vase cost? *
1 point
$1
$2
$5
$50

Respuesta :

ryleighpatterson
ryleighpatterson ryleighpatterson
  • 21-10-2020

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

if you divide 10 by 5 you get 2

Answer Link
mgibson24
mgibson24 mgibson24
  • 21-10-2020

Answer:

Each vase would cost 2$. 10 divided by 5 is 2 therefore each vase is 2$.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What symptoms should the nurse assess for in a client with lymphedema as a result of impaired nutrition to the tissue?
Receptors are parts of the nervous system that allow it to
During wwii, american soldiers were given cocaine to overcome fatigue. a. True b. False
each statement to the correct knowledge category. anabolism. digestion catabolism. building bones
What punishment could the prince have ordered for romeo? what punishment did he order?
The so-called "triangle trade" saw a huge increase in the exchange of food, goods, wealth and even people as slaves. this appeared in the 1500s between africa,
Which of the following statements is incorrect? 1) Las comedias son serias. 2) Las telenovelas son románticas. 3) Los dibujos animados son divertidos. 4) Las no
Which model emphasizes probation and parole​ officers' service role and views probationers and parolees as​ clients?
In WW2 when Germany fought England, this was an example of what type of conflict?
Pandy and Claire are writing effective conclusions. Paddy’s conclusion will summarize his main point of reaffirm his theses statement. Claires conclusion will t