Katelynn28
Katelynn28 Katelynn28
  • 26-09-2016
  • Mathematics
contestada

Arby’s advertises $5 for 3 Beef and Cheddar sandwiches. How much is this per sandwich?

Respuesta :

josiah168
josiah168 josiah168
  • 26-09-2016
Divide $5 by 3 the answer you get is $1.67
Answer Link
menezessasha
menezessasha menezessasha
  • 26-09-2016
It is $1.66 per sandwich.

Answer Link

Otras preguntas

what is it called when you interpret the things you observe
The plentiful food production brought about by farming along the Tigris and Euphrates Rivers allowed Mesopotamian villages and towns to develop into city-states
If 200 is increased by 130 percent, what is the resulting number ? PLEASE HELP ME AND SHOW WORK , THANKS !! C:
Write five sentences about an animal. I need five sentences to make a scramble paragraph. Please use transition words and examples. Thank you. It could be simp
Select all that apply. Select the items that are marks of realism. attention to detail actions all have clear causes love of nature highly emotional believable
how did the U.S. government promote domestic businesses and industries?
How did the British effort to regain their market for manufactured goods affect America's industries?
Hadley has a 1/2 kg of popcorn she divides the popcorn into three equal bags how many kilograms of popcorn with each bag
Define the variable and equation: Lauren's piggy bank contains 141 coins made up of nickels and dimes. The total value of the coins is $0.85. How many nickels
why does the complex characters in shakespeares plays appeal to a wide audience