Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

A 12-pack of 8-ounce juice boxes cost $5.40 how much would an 18-ounce of juice boxes cost if it is a proportionate price??
A. $9.40 B. $8.10 C $3.60 D. $12.15

Respuesta :

xxRichie123
xxRichie123 xxRichie123
  • 09-12-2020

Answer: c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A penny weighs about 0.1 oz. how much is a pound of pennies worth
x=5y for y what the steps to get this problem
explain why fewer plants are at the bottom of the deep lakes
Explain why the exponents cannot be added in the product 12^3 x 11^3
which is greater 0.83 or 83/100
why is rule of law very important to the democracy
last month, steven had $4285.68 that he divided into two accounts. he deposited 1/3 into a savings account. he deposited the rest into his checking account. HOW
in a bag of candy for every three chocolate pieces are 7 sugar pieces what is the ratio of chocolate pieces to sugar pieces
During what part of Bernice Bobs Her Hair does Bernice cuts Majories braids?
what is the inverse of the function f(x) =2x-10