nicolerainm
nicolerainm nicolerainm
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

3 hours worked for 12$ Worked, 9 hours worked for 36$

Respuesta :

MrsCA
MrsCA MrsCA
  • 25-09-2020

Answer:

$4 an hour

$12/ 3hrs= $4/hr.

$36/ 9hrs= $4/hr.

Step-by-step explanation:

Answer Link
373973189 373973189
  • 25-09-2020

Answer:

$4 per hour.

Step-by-step explanation:

4 multiplied by 3 is 12 and 9 multiplied by 4 is 36.

Answer Link

Otras preguntas

Which process most likely forms rust on rocks? A. chemical weathering by oxidation B. mechanical weathering by ice wedging C. mechanical weathering by wind D. c
What is half of the fraction pi over 4
Which phrase best defines a trapezoid? A. a parallelogram with four congruent angles B. a parallelogram with four congruent sides C. a quadrilateral with exactl
How does a hyperbole differ from other types of figurative language
A population of 22 lizards undergoes linear growth and increases to 212 individuals over a six-year span. What is the growth rate of this population? 0.13 lizar
Which terms best describe Kublai Khan? A. conqueror and builder B. spiritualist and priest C. astronomer and mathematician D. teacher and poet
Which was NOT an economic or political cause of World War II? Japan's imperialist intentions in China and Southeast Asia Depression, inflation, and high unemplo
Lead has a density of 11.3 g/cm3 and a mass of 282.5 g. What is its volume? a. 2.5 cm3 c. 250 cm3 b. 25 cm3 d. 2500 cm3
Is 3/4 and 20/28 equivalent?
how, when, where, did the crusades start?who started this?