shakaylawynter363
shakaylawynter363 shakaylawynter363
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me solve this

Please help me solve this class=

Respuesta :

ballboy22334
ballboy22334 ballboy22334
  • 25-09-2020

Answer:

Value Grocery Mart has the better deal

Step-by-step explanation:

If Market City is selling their crackers for $1.75 a box, we could either multiply that by 3 since we know what 3 boxes of crackers cost for VGM or divide their 3 for 5 by 3 to see how much 1 box is, which is $1.67

Answer Link

Otras preguntas

The successor of Saint Peter is A. Pope Benedict XVI B. Cardinal George C. Bishop Gustavo D. The parish pastor
Choose all the correct answers. Which of the following three rights are protected by the Bill of Rights? Oright to bear arms Oright to travel freely Oright to a
what's the positive and negative impacts of diffusion of pop culture
Why are juries important in the trial PLEASE ANSWER
describe the route taken by oxygenated blood from the lungs to the body cells
Please give me aid on these question. PROVE YOUR ANSWER! Will give brainliest.
the volume of triangular prims.
How can understanding a character’s values help you to understand a text? (Check all that apply) A.) shows motivation for the character’s action B.) gives clue
Complete the equation describing how x and y are related. х 0 1 2 3 4 Y -6 - 10 -14 -18 -22 y = [? ]x + [] Enter the answer that belongs in [?]. Enter
find the missing length