kaitlyn029 kaitlyn029
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

Respuesta :

norahlaurent05 norahlaurent05
  • 24-09-2020

Answer:

5.14$

Step-by-step explanation:

2.98$ +2.16$ = 5.14$

Answer Link

Otras preguntas

The ____ is an email address used to send messages for distribution to list subscribers.
a line that has the same slope as the line graph passes through (1, -3)
If 3.5 l of antifreeze solution (specific gravity = 0.80) is added to 4.0 l of water to make a 7.5-l mixture, what is the specific gravity of the mixture?
Based on the thermodynamic properties provided for water, determine the energy change when the temperature of 0.650 kg of water decreased from 101 °c to 51.0 °c
Solve for x 4x^2+28x+49=0
In what ways do you think a person can prepare for losing his her power of sight
In this activity, you will identify portals of entry and exit found in a human host.
What are documents, drawings, and programs stored on the hard drive called?
The acquisition of a sense of object permanence is most closely associated with the development of
1/2x (+) 3/2 = 2^x What is the solution to the equation? x = 1 x = 2 x = 4 x = 8