ataitt ataitt
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

The grocery store charges $10.35 for 5 bags of oranges.If someone bought 9 bags of oranges,how much would it cost then

Respuesta :

idkjaelynn
idkjaelynn idkjaelynn
  • 23-09-2020
it’s $18.63 , 10.35 divided by 5 = 2.07 , so 2.07 times 9 = $18.63
Answer Link

Otras preguntas

6,300,000,000 = 6.3 x 1,000,000,000                    = 6.3 x 10 are they both in scientific notation ???
Describe three skills people use to.conduct scientific investigations??? Whats that
Is a van a common noun
Write an original sentence in which you use the conjunction but to join an independent clause to a phrase.
there are 3 cans that store 9 tennis balls. Consider the number of balls per can
Describe the metal math steps you would use to find 7(42)
A number to the 12th power divided by the same number to the 9th power equals 125.what is the number
When is it useful to find the LCM or the GCF of two or more numbers to solve a problem
Can someone check 1/10 and 9???? Thnx
A number to the 12th power divided by the same number to the 9th power equals 125.what is the number