Help pleaseee...A grocery store sells a bag of 7 oranges for $4.48. If Khloe spent $6.40 on oranges,
how many did she buy?

Respuesta :

Answer:

10

Step-by-step explanation:

7 oranges over 4.48 dollars= x over 6.4 dollar

cross multiply and solve for x