markeviousanderson markeviousanderson
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

a 2-pack of frozen burritos costs 2.32.what is the unit price ?

Respuesta :

daryadd777
daryadd777 daryadd777
  • 23-09-2020
$1.16
You just divide $2.32 by 2 and get $1.16, hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

Pleaseeee help me with these multiple choice answers ASAP
Use the substitution method to solve the system of equations. choose the correct ordered pair. 3x- y=3 Y=2x +2 A. (2,6) B. (5,12) C. (4,10) D.(3,8)
I NEED HELP ASAP Liam is setting up folding chairs for a meeting. If he arranges the chairs in 8 rows of the same length, he has 5 chairs left over. If he arran
What is the meaning of the bolded word in this quote
If you combine 370.0 mL of water at 25.00 °C and 110.0 mL of water at 95.00 °C, what is the final temperature of the mixture? Use 1.00 g/mL as the density of wa
What is the multiple choice answer
Use the substitution method to solve the system of equations. choose the correct ordered pair. 3x- y=3 Y=2x +2 A. (2,6) B. (5,12) C. (4,10) D.(3,8)
To what extent is the functionalist view of society correct?
Find function domain f(x) = sqrt( 2sin x - 1 )
Determine which postulate or there and can be used to prove that triangle SEA is congruent to triangle PEN