Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

What electron has the electron configuration 1s22s22p63s23p2?
what part of the nervous system carries the response to the rest of the body
In triangle ABC, a = 9, c = 5, and B = 120°. Find b2. 61 83.5 128.5 151
Which best completes the web/7318082/aad8aace?utm_source=registration
the area known today as southwestern Iran ___________
While conducting a lab experiment, Ali calculated that 1.20 E6 Joules of heat were needed to melt of 18.5 kilograms of an unknown substance at its melting point
Electric charge can be transferred from one conducting body to another _________.
Who was John Hay? What is the policy that John Hay calls for in China?
In the solution of the equation 5 - 3x = 2x + 9, 3x is added to the equation first. Which of the following should be done next?
Shawn has $3 more than twice as much money as peter. if shawn has $10, how much money does peter have?