333344 333344
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

5. Cooking oil costs $5.89/kg. How much oil is there if the total cost is
$17.92?

Respuesta :

grushwidbd grushwidbd
  • 23-09-2020

Answer: $3.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The equation is:Point K is between points J and L. If JK= x^2-4x, KL= 3x-2 and JL=28, find the lengths of JK and KLbasically x^2-x-2 and how to solve that
Which of the following best describes the difference between a mixture and a pure substance?
Which of the following best describes the difference between a mixture and a pure substance?
What is 3,649x7 in distributive property form?
Janes quiz scores: 82 64 73 91 85 what is the mean ?
Measuring the size of a spefic object might include which of these SI units?A.meter ,soundB.candela,moleC.kilogram,ampereD.meter,killogram
How do you do this problem 272 divided by 64
How do you do this problem 272 divided by 64
Which answer is closest to the true value of the expression: (9.1 x 10⁴)(1.1 x10^{-5})(log10^{-13})(1000) (a) 1.3  (b) 13000  (c) -13000  (d) 1.3 x 10^{-11} Can
Can someone help factor the expression  y2 + 10xy + 25x2