lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

Respuesta :

meekofuzzybutt
meekofuzzybutt meekofuzzybutt
  • 22-09-2020

Answer:

$51.2

Step-by-step explanation:

4 x 12.8 = 51.2

Answer Link

Otras preguntas

A 100 centimeter stick broke into 3 pieces one piece was 7 centimeters long and another was 34 centimeters long how long was the third piece
The concert lasts 60 minutes, and the songs are all the same length. The choir sings a total of 12 songs, 2 of which are sung by the sopranos only. For how many
How did Islam and the beliefs of indigenous societies fuse among African people?
What are the prime numbers of numbers 1-49?
After a rock is rounded how does weathering affect it
analogies, allow:permit::find:
If you were president in 1796, what three steps would you take to protect the United States from its more powerful neighbors?
If something in a store costs $45, and the markup is 35%, what is the selling price?
Need help solving this proportion....x\4 = 5\7
$10 + ($6-n) if n =$3 What is the final product Of this mathematical question?