lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 7.5 pounds cost?​

Respuesta :

sciencegirl0409 sciencegirl0409
  • 22-09-2020

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

Just multiply

Answer Link
lilywaters278
lilywaters278 lilywaters278
  • 22-09-2020

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

7.5 x 4= 30

Answer Link

Otras preguntas

Why is the amount of fertilizer known as the independent variable?
Combine like terms. 7-x-(-5x)-10+4x
What is 6.913 rounded to the nearest tenth
8. Which of the following groups is/are monophyletic? A. prokaryotes B. protists C. non-vascular plants D. seed plants E. all of the above
Can anybody tell me the answer for this 11/12-1/3
Sapphire has an index of refraction of 1.77. The critical angle for sapphire in air with an index of refraction of 1.0 is _____ degrees.
"Sandy and Thomas " is an example of a ____________ subject. A. compound B. clause C. simple D. conjunction E.cause and effect
Maliha files her tax return 35 days after the due date of the return. along with the return, she remits a check for $3,000 which is the balance of the tax she o
A triangle has side lengths of (9.3n+8.8p)(9.3n+8.8p) centimeters, (3.7n+1.6q)(3.7n+1.6q) centimeters, and (6.5q+2.3p)(6.5q+2.3p) centimeters. Which expression
Below are parenthetical citations for an encyclopedia article. Select the one that is completely correct ("Chicago" 20-24) ("Chicago," 20-24) (Chicago 20-24) ("