robinsoncarterlee
robinsoncarterlee robinsoncarterlee
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Four bottles of Gatorade cost $3.88. Find the unit price of each bottle.

Respuesta :

justicemcdonald43
justicemcdonald43 justicemcdonald43
  • 22-09-2020

Answer:0.97

Step-by-step explanation:

Be cause you just divide

Answer Link

Otras preguntas

Is it true that the order when dividing three real numbers does not effect the answer?
Factor 40x^3-5y^3 COMPLETELY
Which pair of lines are parallel? A. Y - 2x = -5 and 2x - y = -6 B. 2x + y = -5 and 2x - y = -6 C. Y- 2x = -5 and 2x + y = 6 D. 2x + y = -5 and 2x + y = 6
can anyone help me out. i dont know what 9x9 equals. what is the prouduct?
Use prime factorization to find the GCF of 84 and 63
What is 40 over 72 in simplest form
What is the square root of 100
What factors are used to determine whether a bond will be polar or nonpolar? And what factors are used to determine whether a molecule will be polar or nonpolar
What are multiples of 88?
when would the committee of elders call upon the receiver for advice