27woodsonjamar 27woodsonjamar
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

2. Rachel bought 2 bags of candy. One bag cost $5.48, and the other cost $4.29. How much did she spend on candy in total?
O $9.62
O $9.67
O $10.77
$9.77

Respuesta :

charliecat012 charliecat012
  • 21-09-2020

Answer:

9.77

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I have to write three examples of each region costal, desert, mountains, and valleys what are some examples?
Blackpool Tower is 158 metres tall a model is being built on a scale of 1:100 how tall is model
What is the width of a rectangle with length 5.5 cm and area 220 cm^2
Nick has $7.00. Bagels cost $0.75 each and a small container of cream cheese costs $1.29. Write an inequality to find the numbers of bagels Nick can buy. Identi
70 times what equals 210
how do you solve 38+7k=8 (k+4)
how many ounces in a liter
Why is "promote the general welfare" the principle that applies to the debate about universal health care?
Evaluate the expression. (6–2)[(2+3)+4] a. 9 b. 13 c. 24 d. 36
Ghiberti is considered the father of modern sculpture. True or False?