germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

the dill family home has a replacement cost of 125000, and the carry 80000 worth of insurance. in the event of a 50000 loss due to fire, how much would the insu
How are rna hairpin turns related to transcriptional termination in e. Coli?
Stacey is almost 3 years old and is recently potty trained. Her parents just welcomed a new baby into their home, and Stacey not only begins to go to bathroom i
How does smooth muscle appear different at the cellular level
High-pressure liquid chromatography (HPLC) is a method used in chemistry and biochemistry to purify chemical substances. The pressures used in this procedure ra
The act of repeating a message and explaining it in greater depth
Students at a high school were polled regarding whether or not they would like to change the vending options at the school. Use the tree diagram to determine ho
Laura drew the triangle shown below. Side A is 7.8 cm in length. Side C is 9.5 cm in length. What is the measure of angle x, in degrees?
How much dollars is 100,000 nickels
A computer database uses a binary sequence of 5 bits to represent unique user IDs. To increase the number of unique IDs that the database is able to represent,