Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

What is the relationship between the solution of an equation in two variables and its graph?
Aside from camarero, another word for “waiter” is _____. A)sirvienta B)mesa C)acompañante D)mesero
What is static stretching?
At the bank, Sheila made 6 deposits, each in the same amount. Her sister Sherri made 5 deposits, each in the same amount. Each of Sherri's deposits was $10 more
small businesses around ground zero in New York city made more money from tourists wanting to see the site?
a property of matter will stay the same during a physical change
an antelope can run at a speed of 42 miles per hour.How many feet per second is tgis?
What is 325 decreased to 128
What are the Pros and Cons of European Exploration?
aztec civilation was based on the belief that all persons in a society are equal