hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

Help&EXPLAIN Don’t use for points or will be reported and I’ll take the points back
Graph the points (-3, 4) and (1, 1). If you drew a line through the points, name three other points that would be on the line. How did you find them?​
need help with this triangle problem
When a polling company calls a telephone number at random, there is only a 9% chance that the call reaches a live person and the survey is successfully complete
what are solubility curves​
Find the zero of the function, y= 5x – 25.
please please please help i do not get
How did the roman forum play a role in the fall of the roman republic? patricians dominated politics, and the forum was where they went to relax and shop. the f
can someone please help me i dont understand it
Mike bought 3 dozen golf tees $2.19 per dozen and 4 dozen golf balls $19.99 per dozen. The sales tax was 6%. What was the sales total for the purchase?