charlesstewart88 charlesstewart88
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

the pizza shop is running a special: 2 medium pizzas for 6.99 each. How much would it cost to buy 12 pizzas.

Respuesta :

niybandz03
niybandz03 niybandz03
  • 26-05-2020
12 pizzas would cost $41.94
Answer Link

Otras preguntas

Divide 33 photos into two groups so the ratio is 4 to 7
How to right 15.062 in word form
Sherman has 3 cats and 2 dogs. He wants to buy a toy for each of his pets. Sherman has$22 to spend on pet toys. How much can he spend on each pet?
a substance floats or sinks in another because of its relative
What multiples of 10 lie between 526 and 552
What is one tenth greater than 7,000
Three friends meals at a restaurant cost is 13,14,and 11 dollars. Use parentheses to write two different expressions to show how much the friends spent in all w
What body of water do the Mississippi River and the Rio Grande flow into? a. Pacific Ocean b. Atlantic Ocean c. Gulf of Mexico d. Lake Superior
Characterization is the use of humor to address playful topics true or false
which of the following would be a positive outcome of the British Governing of india ? a) transportation was improved by building railroads. b) schools wer