griffinjohnson
griffinjohnson
26-05-2020
Mathematics
contestada
6th grade math help me please ! :))
Respuesta :
TheLazyNobita
TheLazyNobita
26-05-2020
Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62
Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
Joan picked up a brochure on North Carolina and learned the facts listed below. It may experience either hot, humid summer conditions or more moderate summer co
What is ² called?What does it measure?What does it tell us about the influence of a factor?
A nurse is assessing a client who had a craniotomy and has developing diabetes insipidus. Which of the following findings should the nurse anticipate?a. Oliguri
3. Untuk menyuburkan tanaman dan membunuh hama yang ada, Pak Rudi menata dedaunan bekas panen tanaman padi di seluruh permukaan lahan yang dimiliki. Setelah ke
PLEASE HEP ME THIS IS SO URGENT Use the table of values below for questions 23 and 24. The table shows the time x (in hours) students spent studying for a scien
Select the most appropriate unit for the rate of filling a bucket with water. feet a. (b) square feet minute minute cubic feet C. minute
Which angles are supplementary to each other? Select all that apply. 8 6 5 34 21 15 16 11 12 14 13 10 9 25 and 213 211 and 210 212 and 25 and 26 211
all squares are rectangle.
Regarding climate change, who argued that the costs of inaction would be far greater than the costs of mitigation? a) Al Gore b) George W. Bush c) Tony Blair d)
Based on this sentence from the story, what can the reader conclude about Grandpa? "Just until I find it," he said, "and you're part of my search team." A. He i