snsnjsnajsnajznaa
snsnjsnajsnajznaa snsnjsnajsnajznaa
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

PLSSS NEED HELP ASAPP :(( ITS MATH
Tara and Rose are planning an ice cream social. They want to know how much money they need for ice cream. Use the graph to estimate how much 5.5 gallons of ice cream will cost.


about $15.75


about $19.25


about $22.75


about $29.75

PLSSS NEED HELP ASAPP ITS MATH Tara and Rose are planning an ice cream social They want to know how much money they need for ice cream Use the graph to estimate class=

Respuesta :

makaroni9848 makaroni9848
  • 26-05-2020

Answer:

its either   19.25 or 22.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

if you were living in a downstream where there is risk of GLOF, what measures will you adopt​
How does the propaganda poster in Figure 1 reflect that goal?
A cow drinks 56 litre per day. Zipho states that a full through has enough water for 8 cows per day. Verify wether the statement is correct ​
e: 3) Find the value of x if RZ-2x+7 and SW= 5x-23
help thank you very much! :)
Find the fourth term of the given sequence given a1
critically discus 1 community responsibility to ensure healthy and clean environment​
Based on the quote, what is President Obama’s sacred oath?
In the diagram below of right triangle ABC, altitude CD is drawn to hypotenuse AB. If AD = 3 and DB = 12, what is the length of altitude CD?
write a short essay about the effects of pandemic on our economy. Apply the basic features of academic