okahvincent88 okahvincent88
  • 23-05-2020
  • Business
contestada

S= selling price per unit.​

Respuesta :

shololarukayat
shololarukayat shololarukayat
  • 23-05-2020

Answer:

the price per unit is $12.50 (

Answer Link

Otras preguntas

Le tempsFill in the blanks Activity UNLIMITED ATTEMPTS LEFT DUE August 22nd 3:00 PM InstructionsLook at the weather forecasts and indicate the city whose weathe
Which number line best shows how to solve −8 − (−2)? (5 points) a A number line from negative 10 to 10 is shown, with numbers labeled at intervals of 2. An arr
Which number line best shows how to solve −8 − (−2)? (5 points) a A number line from negative 10 to 10 is shown, with numbers labeled at intervals of 2. An arr
NEED HELP ASAP ASAP!!!!!
Please explain this question:
Families can be joined in _________ where new partner systems are formed during the second stage of the family life cycle.
The table shows the amount of money, A, in a savings account after m months. number of months 5 6 7 8 dollar amount 1,200 1,300 1,400 1,500 Create an equation t
PLEASE HELP IM CONFUSED Given the sequence 24,12,6,…, write an explicit formula for the nth term.
 Edward paid $4.77 in sales tax on an item that cost $53 before tax at the rate how much would you pay in sales tax for an item that cost $61 before tax
If ST = x + 8, TU = 8, and SU = 3x, what is ST?