HeyyyEJ HeyyyEJ
  • 23-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can someone help me on this question please

Can someone help me on this question please class=

Respuesta :

Wallind11
Wallind11 Wallind11
  • 23-05-2020

Answer:

option A is the correct answer

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence best reflects a formal tone? Stop your babbling already! I think you've stuck your foot in your mouth. I fear you have said something you will re
¿Cuáles afirmaciones (statements) son correctas? There is more than one correct answer choice. Be sure to select all that apply.
WILL GIVE BRAINLYEST Three ounces of cinnamon cost $2.40. If there are 16 ounces in 1 pound, how much does cinnamon cost per pound? $12.80 $31.20 $38.40 $115.2
Can you help me with this?​
1. (5x - 6)4 Please!!!
To prepare for new year's parade, john practice marching and playing his tuba for 45 minutes. He took a break and then practice 15 more minutes. How many minute
A(n) ______________ experiment is designed well, with proper controls and variables, and is carried out using accurate and reliable methods. select one: a. prop
2. What are the five components of health and wellness, and how are they defined?​
14. The measures of two complementary angles are 12x-9 and 8x+14. Find the measures of the angles.
2. How do we identify bias and avoid thinking errors when evaluating online information?