jasminesims49 jasminesims49
  • 25-08-2016
  • Mathematics
contestada

what is the production cost for rich toffee cake

Respuesta :

ionknoe
ionknoe ionknoe
  • 25-08-2016
$23.00 per cake so thats $20.00 plus 15%
Answer Link

Otras preguntas

how do you solve 35=-2x-15
What is the gcf of 45 and 90
Compare and contrast a response and an adaptation. Use examples from your everyday world in your answer.
a carton can hold 1000 unit cubes that measure 1 inch by 1 inch by 1inch. describe the dimensions of carton of the carton using unit cubes.
What is -0.4 as a fraction or mixed number in simplest form ?
Use properties to find the sum or product 5x23x2
Cutting down certain trees while leaving other trees standing could be described as....?
solve this equation -9h -6 +12h + 40=22.
PLEASE HELP I need to make a simple acrostic poem for the word "CHARTER" (the definition is "a document that granted the right to form a colony")
how to work out [ (6³-9)÷23] 4