Seudónimo Seudónimo
  • 22-08-2016
  • Mathematics
contestada

you want to buy noodles a 7 ounce package cost $2.59 a 12 ounce package cost $4.68 a 22 ounce package cost $7.92 which package is the BEST BUY???

Thx 4 helping me

Respuesta :

Jayadeep2000 Jayadeep2000
  • 22-08-2016
22 ounce at $7.92 is best buy
Answer Link

Otras preguntas

What would be the MOLARITY (M) of the NaBr in the same buffer solution, if its concentration is now 0.9% (w/v)? Relative atomic masses:Na = 23; Br = 80
a function whose domain is [2,infinity)
you buy six notebooks and a backpack. The cost of the backpack is$ 17.90. You pay 6% in sales tax. Your total bill is $30.74 how much does each notebook cost?
How did the renaissance pave the way for the scientific revolution?
How do you solve this equation
a function whose domain is [2,infinity)
How many 2/3 cup servings are in 1/2 cup of apple juice?
Is myxococcus bacteria prokaryotic or eukaryotic?
Is myxococcus bacteria prokaryotic or eukaryotic?
Find the value of n in the equation. Write what n represents in the related division problem. n =6 x 35+4