chavez01scarleth11
chavez01scarleth11 chavez01scarleth11
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the deli, American cheese is sold for $2.32 per pound. How much would it cost for 8 pounds?

At the deli American cheese is sold for 232 per pound How much would it cost for 8 pounds class=

Respuesta :

zkwrocks1
zkwrocks1 zkwrocks1
  • 24-04-2020
$18.56 for 8 pounds
Answer Link
EVEDragon610
EVEDragon610 EVEDragon610
  • 24-04-2020

Answer:

$18.56

Step-by-step explanation:

2.32/pound

2.32x8 = 18.56

Answer Link

Otras preguntas

Jobs and skill knowledge for medicine and surgery
A tangent is drawn at any point P(t) on the parabolay y² = 8x and on it is taken a point Q (a,ß) from which pair of tangents QA and QB are drawn to the circle x
Inventories represent a significant investment for many firms. A) True B) False
EMTs as we know today, Accidental Death and Disability: Tye neglected Disease of Modern Society established EMS in:
Which muscles are injured most often when a nursing assistant does not use proper body mechanics for a procedure?A. Back musclesB. Shoulder musclesC. Neck muscl
Stimulates digestion of food when the body is in a state of rest. Situational example
Translate to English: Ellos pasan una semana fantástica. Todos los días los tres van a la playa con sus bicicletas. Allí ellos no nadan o bucean, porque el agua
la mitad de b disminuida en 4​
Use Green’s Theorem to evaluate the line integral ∫ (2 + 2) + (2 − 2), is the triangle with vertices (0, 0), (2, 1) and (0, 1).
Which service within Azure Network Watcher allows you to review recent activity to check for issues with network interfaces more quickly? a. Traffic Analytics b