Seba2020
Seba2020 Seba2020
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Safeway is selling cereal at $10 for 4 boxes. What is the cost per box?

Respuesta :

jennysam jennysam
  • 23-04-2020
10/4 = 2.5
therefore each box is $2.50
Answer Link

Otras preguntas

How can you tell when a solution is formed?
How do you fins the sum of 2/10 and20/100?
What are the two consecutive number with a product of 121
why are there different ways to display data ( 3 ways )
Is moss a decomposer?
write two mixed numbers that have a sum of 3
Is a starfish an arthropod ? Science is so hard! Thanks
What is 2 to the 10th power in scientific notation
I need a simple diagram that I can easily understand tectonic plates...
Who is the normative character in the play Hamlet?