Seba2020
Seba2020 Seba2020
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Giant is selling Cereal at $8 for 3 boxes.what is the cost per box?

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 23-04-2020

Answer:

$2.67

Step-by-step explanation:

you divide to find unit rate

8/3 = 2.666667

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-04-2020

Answer:

$2.67

Step-by-step explanation:

Hope this was helpful

stay safe

brainliest is appreciated:)))

Answer Link

Otras preguntas

25 tennis players played a tournament in one round (each played with each exactly 1 time). Among any five players, there is a player who won from all the other
i have 24 branliest but now they are all slowly going away. why?
PLEASE HELP ME 50 POINTS I'm taking a test and stuck on this question.
Worth 25 points please answere right!
in 1803 the united states purchased the louisiana territory from
Select which of the following sentences is written correctly. A. Last Thursday Amanda stood up and read her poem, “A Dog’s Life,” to her parents, Jen and Tom.
What is the percent increase when 7,200 increases by 1,800? O 20 percent O 25 percent O 54 percent O 80 percent.
The diameter of a circle is 12 ft fund the circuference to the nearest tenth
Which sentences describes active listening? think about what is said and add your own ideas asking questions that have already been asked saying "I don't know"
Help help helppppppppppp