zahiaalselwadi6
zahiaalselwadi6 zahiaalselwadi6
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

I need help asap :):)):):

I need help asap class=

Respuesta :

Sumbodynobody
Sumbodynobody Sumbodynobody
  • 23-04-2020

Answer:

$43.20

Step-by-step explanation:

Subtract the tax to find the actual sale price then multiply by 4. 12-1.20=10.80.... 10.80*4=43.30

Answer Link

Otras preguntas

should the object be measured in grams or in kilograms? a feather a bulldog a television a penny
After a rock is rounded how does weathering affect it
A 100 centimeter stick broke into 3 pieces one piece was 7 centimeters long and another was 34 centimeters long how long was the third piece
I have this sentence that I have to rewrite using a possessive nounThe swimming pool at the athletic center. Please help
what is the lithosphere made out of?
Which mathematical sentence most accurately expresses the information in the problem below? Crystal has 100 compact discs that she wants to put into boxes each
How do I solve this problem 7x<14 and 1-x<4
How did its first pharaoh unify Egypt
What is 47% of 164 while using a fraction to estimate the percent of each number.
choose the plural noun that's spelled correctly?A Fathers-in-lawD Editor in chiefs