ryanpelage813 ryanpelage813
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Molly bought gas for 11.50 for 4 gallons how much did each gallon

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-04-2020

Answer:

2.875 is the price of each gallon

Step-by-step explanation:

i divided 11.50 by 4, hope it helps!

Answer Link
mousebert
mousebert mousebert
  • 23-04-2020

Answer:

2.875

Step-by-step explanation:

11.5/4=2.875

Answer Link

Otras preguntas

mary catherine made 6 gallons of punch for her party. how many cups of punch did she make?
Será a equação x² + 3x = x + 6 + x² do 2º grau?
Can someone help me figure this out pls and thank you
When using the wet method, holding the spray nozzle too close to the brake surface may cause asbestos fibers to
What plus 56 equals 180
Two planes that do not intersect are __ parallel. A. Always B. Sometimes C. Never
A population of white rabbits and brown rabbits both live in a temperate deciduous forest where the summers are mild and average about 50°F. The winters are oft
Which is equivalent to P(z ≥ 1.06)? P(z =< 1.06) P(z >= –1.06) 1 – P(z =< 1.06)
What kind of war tools helped defeat Egypt?
In a right triangle abc, cd is an altitude, such that ad=bc. Find ac, if ab=3 cm, and cd= square root 2 cm.