rodney2kk rodney2kk
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada


Gasoline is sold by the gallon. If 5 gal costs $17.35, how much would 12 gal cost?

Respuesta :

dallasgriffith4164
dallasgriffith4164 dallasgriffith4164
  • 21-04-2020

Answer: $41.64

Step-by-step explanation: $17.37/5=3.47, so 3.47 x 12 = $41.64

Answer Link

Otras preguntas

An art student wishes to create a clay sphere as part of a sculpture. If the clay’s density is approximately 88 pounds per cubic foot and the sphere’s radius i
hundred plus the product of a number and -2 equals 50. What is the number
Given: is a diameter m 1 = 100° m BC= 30° m AD= 50 80 100
Its really not getting through. Could someone help?​
Explain 3 different ways And explain
How does bradbury create irony in his story the "pedestrian"? A- Mead switches form work shoes to tennis shoes for his nightly walk. B- mead gets chased by dog
More than DOUBLE POINTS!! Please help ASAP!! 1 hour left !! Describe the structure of the water molecule and indicate how the structure is responsible for many
Please help asap!! Needed today- reliable answer in need. Thank you! Worth 40 points. Which statement best describes the association between variable X and vari
what is the complete factorization of the polynomial below
You are Karan/karishma, a stonge animal lover . You are deeply moved by the cruelty shown towards animals in various ways . Write a letter to the editor of a lo