thompsontrametras thompsontrametras
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

Lily paid $19.16 for a 1 kg Apple basket this amount includes the tax of 3% what was the cost of the Apple before tax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-04-2020

Answer:

0.57 or 0.6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please answer this question for me.
Refer to Explorations in Literature for a complete version of this speech. Which evidence from “The American Promise” is sufficient to prove Lyndon B. Johnson’s
You are at UPS trying to send a package. Which is a better deal? $11 to deliver a 2 lb package OR $14.75 to deliver a 3 lb package​
Anybody know answer fast please
f(2) =______________
Solve the system of linear equations by graphing. y = x +2 y = -x -4 The solution is
Describe the goal of a good financial manager according to you?
In the text it says "on the husbands face was a look such as his friend the sergeant might have carried into his first action." (The sergeant's first action ref
What is the value of x?
Why did the women workers of the Lowell Mills first go on strike?