shay6a6jacksYayamy
shay6a6jacksYayamy shay6a6jacksYayamy
  • 21-07-2016
  • Mathematics
contestada

if four lamps cost $120.00 what is the average cost per lamp?20.0025.0030.0035.0040.00

Respuesta :

Jisallyouget
Jisallyouget Jisallyouget
  • 21-07-2016
The cost of 1 lamp is $30
Answer Link

Otras preguntas

Which two things are being compared in the following analogy? “Sitting in the theater, I realized that the movie was a roller coaster ride of emotions.” a.) mov
Is x=y2 +3 a function
What are the laws of nature according to C.S. Lewis? Pls hurry
paragraph to all wer the question. Once at the junkyard, the old cars are dismantled. The car parts are sorted out and organized according to size and value. Sm
will mark BRAINLIEST and give ALL OF MY POINTS!!! Pls help asappp!!!! Tysm!
A cube has a side length of 14 meters. What is the volume of the cube?
why did the Vietnam war happen?
what innovation allowd th hyksos to conquer egypt in 1730?
Find the limits of integration ly, uy, lx, ux, lz, uz (some of which will involve variables x,y,z) so that ∫uyly∫uzlz∫uxlxdxdzdy represents the volume of the re
if you apply the changes below to the quadratic parent function, f(x)=x2, what is the equation of the new function shift 3 units left vertically stretch by a fa