tarynolivia07 tarynolivia07
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jellybeans cost $4/1b. How much will it cost to buy 2-1 lbs. of jellybeans?

Respuesta :

bambam2102
bambam2102 bambam2102
  • 08-09-2020

Answer: $8

Step-by-step explanation: if they are $4/1b and you need to buy 2lb.

Answer Link
marsoncole44
marsoncole44 marsoncole44
  • 08-09-2020

Answer: it will cost $8 dollars

Answer Link

Otras preguntas

The number of bones in the appendicular skeleton is a. 80 b. 206 c. 100 d. 180 e. 126
which expression is equivalent to the product of p+7/3 and 6/p , where p is not equal to 0? a) 6p+7/3p b) 3p+21/p c) p+42/3p d) 2p+14/p
The features of a Coverdell Education Savings Account include all of the following EXCEPT: (A) The contributions are deductible. (B) $2,000 is the maximum contr
Can someone please help me
Identify the form of the word octopus’s.plural, singular, plural possessive, singular possessive
Juan is hiking up a mountain starting at an elevation of 800 feet. Every hour, he is 2000 feet higher in elevation. Which function, h(t), where t is time in hou
Which of the following is NOT a muscle of respiration? a. internal intercostals b. erector spinae c. diaphragm d. external intercostals
PLEASE ANSWER!!!!!!!!! The price of gasoline increased 25% from July to August. If c = cost of gasoline in July, write two expressions that represent the price
2 Points Which word has the closest meaning to the word treaty? A. Assistance B. Agreement C. Trade D. Tax
It is not the error in judgement that makes a person; it is what he does ___ the mistake that defines him