jcb679 jcb679
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 2 pounds of strawberries cost $4.50, how much would 3 pounds cost? *

Respuesta :

nazchaudry666 nazchaudry666
  • 24-03-2020

Answer:

$6.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
22johnsona46
22johnsona46 22johnsona46
  • 24-03-2020

Answer: $6.75

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

rob colored one fourth of a rectangle what is another way to name one fourth
Which one of the following foods is an example of a healthy dessert treat?A. Lemon cream pie and dairy-based whipped toppingB. Frozen pudding with sliced alm
Starbucks customers expect a vanilla latte to taste the same, whether they are in moscow, Russia or moscow Idaho. How does this affect the concept of decentral
David's company reimburses his expenses on food, lodging, and conveyance during business trips. The company pays $60 a day for food and lodging and $0.65 for ea
A federal pattern of government has
A potter uses 3/5 pound of clay to make a bowl how many bowls can he make with 10pounds
What is the value of (5/8) cubed? what is the value of (5 over 8) to the 3rd power?
the line with equation x-3y-27=0 meets the parabola y²=4x at two points. Find their coordinates
what is 54 divided 6 equal blank times 3
By the early 2000s, which country was Taiwan’s third-largest trading partner? A. South Korea B. Japan C. United States D. China