tyhenderson082202
tyhenderson082202 tyhenderson082202
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, you want to get two things. You want a gallon of milk, which costs $2.79. You also want a loaf of bread, which costs $1.99. What will your total be?

Respuesta :

Arixlpng
Arixlpng Arixlpng
  • 08-09-2020

Answer:

this is so easy haha am i missing a picture or smth? anyways just add the two prices together (milk and bread) to get $4.78

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the line with a slope of (3,4) that goes through the point (4,1) in slope/intercept form?
discuss the problem that venezuela might face if the country does not diversify its economy
NAFTA can be defined as what?
Find the lateral area for the regular pyramid. A. 144 sq. units B. 180 sq. units C. 288 sq. units
What is the best estimate for the volume of the pyramid?
Which recursive definition represents the sequence {2, 3, 5, 9, 17...}?
Graph the system of linear equations -1/2y=1/2x+5 and y=2x+2
Seismologists calculate the difference in the arrival times of P waves and S waves at a single detecting station in order to estimate which characteristic of an
Simplify. (y^2/ 3x^6)^-4 Write the answer with positive exponents only
Find the maximum profit and the number of units that must be produced and sold in order to yield the maximum profit. Assume that​ revenue, R(x), and​ cost, C(